Alexander
Last Update 10 months ago
Yes, there are currently three packages or "price slabs" available. Each teacher has assigned pricing for each package/price-slab. You can see the teacher's price slabs when you navigate to the teacher's details screen or if you use the purchasing dialog to buy lessons with a teacher. Each pricing slab is also configured for each subject. For example:

In the figure above, we can see that, for the "Russian Math" subject, this teacher charges $80/hour for a purchase of 1-3 lessons, $75/hour for a purchase of 4-7 lessons, and $70 for a purchase of 8-100 lessons.
🤝 Need Additional Support?
Our comprehensive help documentation and support team are here to assist you.
💡 Quick Help
Can't find what you're looking for? Try these options:
- Browse other articles in For students
- Search all articles using our search function
- Contact our support team via our contact form